Teplo domova

11.12.2017

Teplo domova rozhodně není jenom fráze. Oheň totiž odedávna tvořil stěžejní prvek našeho bydlení, nejen, že nás zahřeje, ale navíc dokáže vykouzlit magickou a zcela neopakovatelnou atmosféru. Krby a krbová kamna proto mají i dnes v našich příbytcích své místo. Ačkoli byly jednu dobu z našich domácností zcela vytlačeny, nyní se sem pomalu, ale jistě zase vrací.

Zajímavý interiérový prvek

Krásně se vyjímají především v obýváku, kde tvoří zajímavý prvek celého interiéru. Nabízí však mnohem víc než atraktivní nadčasový design, slouží totiž nejen jako ozdoba, ale především jako vytápění obytné místnosti. Mihotající plamínky a sálavé oranžové světlo navíc působí uklidňujícím dojmem, vnáší do nás pohodu, mír a zahání všechny chmury a splíny. Posezení u krbu dokáže krásně stmelit všechny členy rodiny a přiblížit je k sobě.

Ekologické palivo

Vytápění za pomoci krbových kamen však v sobě nese také jisté úskalí. Nestačí totiž jen otočit knoflíkem jako na radiátoru, budete muset přikládat. Pokud se vám ale nechce neustále štípat dřevo, pak si pořiďte dřevěné brikety a budete mít po starostech. Jsou suché, předem naporcované, snadno se skladují a také manipulace s nimi je jednoduchá. Pyšní se vysokou výhřevností a nízkými náklady. Oceníte je nejen tehdy, když chcete ušetřit tisíce korun ročně a nebýt závislými na dodavatelích elektřiny a plynu, ale také v případě, že se chcete chovat ohleduplně vůči přírodě. Ekologické palivo z obnovitelných zdrojů se vyrábí v několika provedeních, na výběr jsou různé tvary briket - čtvercové i klasická polínka.

Teplo od rána do večera, od večera do rána

Brikety z tvrdého dřeva jsou ideální do uzavřených topidel, jako jsou krbová kamna či krbové vložky, jelikož dokáží výrazně prodloužit dobu mezi přikládáním. Kromě ceny se soustřeďte především na kvalitu produktu, nekvalitní kousky vám totiž mohou pořádně znepříjemnit topnou sezónu. Hlídejte si především, zda neobsahují chemická pojiva - žádná lepidla ani chemikálie tady nemají co dělat. Všímejte si také, jestli nejsou navlhlé či nabobtnalé a zda hezky voní. Chcete-li si teplo ve vašem domě udržet až do rána, aniž byste museli během spánku vstávat a přikládat, pak investujte do nočních briket. Vydrží totiž spolehlivě hořet až do rána. Díky specifickým vlastnostem suroviny, ze které jsou vyráběny, se doba hoření pohybuje od 10 do 16 hodin. Váš klidný spánek tak nic narušovat nebude!