TECHNOLOGIE MIJORI

Akumulační krb MIJORI není jen krbem: Objevte inovaci, která Vás ohřeje nadšenímHledáte účinný, ekonomický a zároveň ekologický způsob, jak vytápět váš domov? Představujeme vám revoluční řešení - sálavý teplovodní akumulační krb Mijori. Jedná se o unikátní systém, který kombinuje pohodlí sálavého tepla s efektivitou teplovodního vytápění. Díky inovativnímu systému krbu Mijori a automatické regulaci s lambda sondou získáváte kontrolu nad teplem ve vašem domově jako nikdy předtím.

Mijori není jen obyčejný krb. Je to výsledek let výzkumu a vývoje v oblasti vytápění, který přináší revoluční změnu v tom, jak chápeme domácí teplo. Jeho jedinečný design a technologie umožňují topení dřevem na úplně nové úrovni - s maximální účinností a minimálním dopadem na životní prostředí. Sálavé teplo poskytuje okamžitý pocit pohody, zatímco teplovodní systém zajišťuje rovnoměrné rozložení tepla po celém domě.

Představte si, že se vracíte domů do příjemně vytopeného prostoru, kde vládne ideální teplota bez průvanu a studených míst. S krbem Mijori to není jen sen. Díky jeho efektivnímu a ekologickému topení dřevem můžete užívat tepla, které je nejen příjemné, ale i šetrné k vaší peněžence i planetě. Navíc, s automatickou regulací teploty nemusíte trávit čas neustálým přikládáním. Mijori se postará o vše, aby vaše domácnost byla vždy příjemně vytopená.

Nenechte si ujít příležitost transformovat svůj domov do oázy pohody a tepla. Investice do sálavého teplovodního akumulačního krbu Mijori se vám mnohonásobně vrátí v podobě úspor za vytápění, zvýšeného komfortu a pozitivního dopadu na životní prostředí. Kontaktujte nás ještě dnes a zjistěte, jak může být váš domov teplejší, útulnější a ekologičtější s krbem Mijori.

Nízkoteplotní nerezový výměník

Tento patentovaný inovativně řešený výměník umožňuje přeměnit vysokoteplotní gradient na nízkoteplotní. Další velkou výhodou je, že ohřev teplonosného média probíhá postupně a pro předehřev je využíváno výstupní teplonosné médium, nikoli spaliny. Kondenzace spalin je dokonce při startování zařízení minimální. Díky této konstrukci je možné výstupní teplotu teplonosného média určovat a regulovat, čímž lze teplotu snížit až na úroveň požadovanou pro podlahové vytápění, a tedy není potřeba používat akumulační nádrž. Využití odpadního tepla ze spalin je maximální, což zajišťuje vysokou efektivitu celého systému.

Možností je i vynechání akumulační nádrže, zejména u starších objektů s větší tepelnou ztrátou, šetří prostor a také značné finanční náklady při budování technické místnosti, což představuje další obrovskou výhodu.

Zplyňovací krbové vložky na dřevo řízené lambda sondou

Lambda sonda je zařízení, které měří obsah kyslíku ve spalinách, a tato informace pak umožňuje regulaci dodávat přesně požadované množství vzduchu pro spalování, což je velmi důležité z dvou důvodů. Nedostatečné množství vzduchu znamená neúplné spalování a zvýšené emise vycházející z komína, což ohrožuje zdraví nás všech. To také vede k snížené účinnosti vytápění kvůli úniku nespálených plynů do komína. Všechno to má za následek zvýšené dehtování a ucpávání spalinových cest a následně častější čištění a údržbu celého systému, stejně jako vyšší spotřebu dřeva, a tedy i vyšší náklady.

Nadměrné množství vzduchu zase znamená rychlé spalování, zvýšenou teplotu v komíně a vyšší spotřebu dřeva, a proto také sníženou účinnost vytápění.

Nastavit správné množství vzduchu pro spalování pouze manuálně pomocí klapky pro regulaci vzduchu v každé fázi spalování je nemožné a nepraktické z hlediska pohodlí.

Naše vložky regulované lambda sondou proto nemají žádné manuální ovladače přívodů vzduchu pro spalování a celý proces spalování a cirkulace vody je řízen a kontrolován na míru vyvinutou regulací prostřednictvím minimálně 7 různých čidel.

Takto přesně regulované spalování podstatně prodlužuje dobu hoření ve vložce (až dvojnásobně ve srovnání s takovou samou vložkou, ale bez regulace) a výrazně redukuje potřebu přikládání na 1 až 3 dávky paliva v závislosti na přiložené dávce dřeva a požadovaném výkonu závislém na venkovní teplotě. 

100% recyklovatelný akumulační mastkový blok

Tuto revoluční krbní technologii jsme vyvíjeli postupně v průběhu několika let. Co to vlastně znamená a jaké výhody to přináší? Všimli jste si, že všichni stavbaři krbů se drží doporučení výrobců krbních vložek, kteří uvádějí, že vložka v krbní obestavbě musí být volně stojící, aby mohla být ochlazována vzduchem, aby nedošlo k jejímu poškození nadměrným teplem? V MIJORI jdeme přesně opačnou cestou a naše víceleté zkušenosti, stejně jako zkušenosti desítek klientů v tomto směru, nám potvrzují, že je to správná cesta a přináší řadu výhod oproti tradičnímu větrání a ochlazování vložek vzduchem. Když máme vložku s výměníkem zalitou v mastku, udržujeme její poměrně stabilní teplotu a vložka netrpí změnou teplot, protože nedochází k cyklickému ohřívání a ochlazování a velmi vysokému rozdílu teplot ve vložce v době hoření/nehoření, a tím nedochází k tak velké tepelné roztažnosti materiálů, což se odráží na její podstatně delší životnosti. Tím, že jsou vložka s ohništěm a výměník díky mastku udržovány na podstatně vyšší teplotní úrovni oproti vložkám, které pracují v cyklickém režimu, tak po rozkouření, resp. po naložení nové dávky paliva dochází k velmi rychlému náběhu topení a do pár minut je teplo dodáváno do topných rozvodů. Další výhodou je, že i v době, kdy ve vložce nehoří, si výměník odebírá teplo z mastku a v určitých časových intervalech ho předává do topného systému. A pokud se po letech rozhodnete, že chcete nový krb, mastkový blok je plně recyklovatelný a můžete ho opakovaně zpracovat a použít.