ÚTULNÉ BYDLENÍ - DOMOV PO SKANDINÁVSKU

14.05.2018

Útulné bydlení - zařiďte si domov po "skandinávsku"

Jen málokterý styl bydlení si získal takovou oblibu jako ten skandinávský. Velké popularitě se těší díky své jednoduchosti, funkčnosti a útulnosti, nechybí mu ale ani lehkost a šmrnc. Pokud si chcete vnést kousek tohoto severského bydlení i k vám domů, poradíme vám, jak toho docílit a čím se nechat inspirovat.

Vsaďte na neutrální barvy

Snažte se vytvořit světlý a vzdušný prostor. Prim hrají barvy jako je bílá, krémová, šedá - na nich byste rozhodně neměli šetřit. Aby však interiér nepůsobil příliš studeně a neosobně, doplňte je o zemité tlumené tóny, třeba béžovou nebo světle hnědou.

Vezměte to od podlahy

Se změnou začněte hned od podlahy. Ve skandinávském interiéru nenajdete celoplošný zátěžový koberec, téměř v každé místnosti má své místo dřevěná plovoucí podlaha, která ji příjemně zateplí a zároveň jí dodá na útulnosti, eleganci a nadčasovosti. Bát se nemusíte ani dalších přírodních materiálů, třeba dnes tolik oblíbeného marmolea. Vedle ale nešlápnete ani s laminátovou podlahou, kterou seženete v široké paletě přírodních a dokonale autentických dekorů.

Obklopte se přírodou

Obklopte se přírodními materiály, které jsou nadčasové, a váš domov díky nim získá na kráse. Kromě všudypřítomného dřeva, které nachází uplatnění od nábytku až po podlahovou krytinu, tady mají své místo i kov, sklo nebo kámen. Přírodní materiály, jako je len, bavlna, vlna nebo kůže, se objevují také na textiliích.

Vytvořte teplo domova

Vytvořte atmosféru. Oheň a teplo - to jsou dvě věci, které se podílí na útulném bydlení. K severskému stylu bydlení proto neodmyslitelně patří krb. Kromě toho, že se stane sálavým srdcem vašeho domova, přinese ještě další rozměr. Pohled do mihotajících plamínků a praskání ohně ve vás bude evokovat dokonalý klid a rodinnou pohodu.

Nezapomeňte na doplňky

Dolaďte také bytové doplňky, právě ony dodají celému interiéru šmrnc. Krásně sem zapadnou barevné textilie, polštářky, deky, plédy. Nezapomeňte ani na zeleň, rostliny by v interiéru rozhodně neměly chybět. Volte elegantní a jednoduché palmy nebo kapradiny. Se zařizováním si pohrajte, buďte odvážní a nápadití. Způsob našeho bydlení dost významně ovlivňuje náš soukromý život. Tak, ať ho máte co nejhezčí!